Elewacje drewniane wentylowane

Szukasz wykonawcy elewacji drewnianej? Zapraszamy do kontaktu z Pracownią Stolarską Latzke. Elewacje drewniane wentylowane to nasza specjalność. Wykonujemy też elewacje z drewna i cegły oraz drewna i klinkieru. Świadczymy usługi głównie w północnej, zachodniej i centralnej Polsce.

deska thermo sosna elewacja drewniana wentylowana montaż stolarz HJ Latzke

Nowoczesna elewacja domu z drewnianymi deskami

Drewniana elewacja to hit! Na montaż drewnianych desek na elewacji decyduje się większość osób, które budują domy, budynki wielorodzinne czy obiekty użyteczności publicznej. I choć można pomyśleć, że za chwilę wszystkie budynki będą wyglądać identycznie to nie ma obaw, żeby tak się stało.

Drewnianą elewację można wykonać na wiele sposobów:

elewacja drewniana domu naturalny świerk Latzke cieśla stolarz
  • elewacja drewniana na całym budynku – na takie rozwiązanie decyduje się wielu naszych Klientów. Montujemy wówczas drewniane deski elewacyjne na wszystkich ścianach domu od góry do dołu. Dodatkowo mocujemy drewnianą podbitkę dachu w tej samej kolorystyce co elewacja. A jeśli Klient chce, wykonujemy też drewniany taras lub tzw. drewnianą opaskę na około budynku. W identycznej kolorystyce co deski elewacyjne możemy też zbudować drewniane schody prowadzące do drzwi wejściowych domu lub służące jako zejście z tarasu do ogrodu.
elewacja drewniana malowana drewno świerkowe deski Latzke stolarz cieśla
  • drewniane deski tylko na części elewacji budynku – nie musisz decydować się na elewację w całości wykonaną z drewna. Popularnym rozwiązaniem jest drewniana boazeria tylko w niektórych miejscach budynku. Deski możemy zamontować na przykład przy drzwiach wejściowych i oknach, na ścianie tarasu oraz w innych wybranych przez Ciebie lokalizacjach.
Niwy elewacja deska thermo sosna stara cegła elewacja drewniana HJ Latzke
  • elewacja klinkier i drewno, kamień i drewno lub stara cegła i drewno – bardzo lubimy takie połączenia. Nadają budynkom bardzo naturalny wygląd, jednocześnie dodając charakteru i elegancji. Do wyboru jest wiele rodzajów aranżacji. Możesz zdecydować się na wykonanie elewacji z klinkieru tylko przy wejściu do domu i zamontowanie drewnianych desek na reszcie ścian. Inna opcja to montaż drewnianych desek elewacyjnych na piętrze budynku i przymocowanie klinkieru, starej cegły lub kamienia na dolnej części ścian. Wybierając drugą opcję łatwo połączysz wygląd schodów wejściowych, wjazdu do garażu lub podjazdu przed domem z kamieniem, cegłą lub klinkierem na budynku.

Dlaczego drewniana elewacja musi być wentylowana?

wąska deska elewacyjna dom stodoła drewniana elewacja wentylowana HJ Latzke stolarz

Drewno to naturalny materiał, który reaguje na warunki atmosferyczne i działanie szkodników. Dlatego, aby elewacja drewniana mogła dobrze wyglądać przez długie lata, trzeba do jej budowy użyć odpowiednich materiałów. W pracowni Latzke korzystamy tylko z desek elewacyjnych, które spełniają nasze wysokie wymagania, pochodzą od uznanych producentów i mają potwierdzoną jakość.

Druga ważna kwestia podczas budowy elewacji drewnianej to wentylacja. Dlatego deski elewacyjne nie są montowane bezpośrednio na ścianie, ale na przygotowanym do tego stelażu. Dzięki temu gotowa elewacja drewniana jest chroniona przed pojawieniem się wilgoci lub szkodników.

Wykonanie wentylowanej elewacji drewnianej jest niezbędne, gdy planujesz zamontować deski na całym budynku. Tylko wówczas będziesz mieć pewność, że deski nie stracą eleganckiego wyglądu, a sama elewacja będzie prezentować się estetycznie przez długie lat

Elewacja drewniana domu - jaką wybrać?

Zastanawiasz się nad wyborem elewacji drewnianej i nie wiesz, jaka sprawdzi się na ścianach Twojego domu? Zainspiruj się! Zajrzyj do działu Realizacje, gdzie znajdziesz zdjęcia budynków naszych Klientów. Na wielu z nich montowaliśmy drewnianą elewację wentylowaną, a często też podbitkę dachową, budowaliśmy taras lub drewniane schody.

Obejrzałeś zdjęcia i nadal nie wiesz, na co się zdecydować? Zastanów się więc jaki charakter ma mieć Twój dom. Czy to nowoczesny budynek typu stodoła? Jeśli tak, to wybierz drewnianą elewację na wszystkich ścianach.

Proste i równe deski mogą być zamontowane pionowo lub poziomo. Jeśli zdecydujesz się na elewację drewnianą wentylowaną w naturalnej kolorystyce to będzie ona kontrastować z antracytowym, metalowym dachem. Do takiego domu będzie pasować m.in. drewniany taras z zadaszeniem lub bez.

A może wolisz styl rustykalny? Wówczas rozwiązaniem jest wentylowana elewacja, wykonana z desek o nieregularnym, naturalnym kształcie, zamontowanych w poziomie lub pionie. Taki wygląd elewacji będzie nawiązywać do starej drewnianej chaty lub tradycyjnego skandynawskiego domu, pełnego ciepła i spokoju. Deski mogą mieć naturalny kolor drewna. Możesz też zdecydować się na pomalowanie elewacji na takie barwy jak: grafit, szary, antracyt, czarny, biały lub bordowy.

elewacja drewniana domu naturalny świerk Latzke cieśla stolarz

Poznaj cennik deskowania elewacji

deska opalana elewacyjna elewacja drewniana dach drewniany HJ Latzke

Szukając wykonawcy elewacji drewnianej interesuje Cię pewnie cennik i wolne terminy. Mamy jedno i drugie. A nawet lepiej! Przygotujemy dla Ciebie wycenę prac. Prześlij nam projekt budowy domu mailem na adres jacek-latzke@wp.pl lub zadzwoń na numer tel. 692 093 912.

Zapewniamy doradztwo w doborze odpowiednich materiałów budowlanych. Kompleksowo realizujemy inwestycje w na terenie głównie północnej, centralnej i zachodniej Polski.