Konstrukcje szkieletowe z drewna

Pracownia Stolarska Latzke specjalizuje się w budowie konstrukcji drewnianych dowolnej wielkości – od więźby dachu, przez garaż i zadaszenie tarasu po niewielką altanę ogrodową.  Wykonujemy konstrukcje drewniane dla budownictwa tradycyjnego i szkieletowego.

wiata na drewno wiata drewniana Latzke cieśla

Konstrukcja z drewna nie tylko do budynków szkieletowych

Drewniana konstrukcja jest niezbędna podczas budowy, niezależnie od wielkości i przeznaczenia obiektu. Gdy planujesz budowę domu murowanego, to konstrukcję drewnianą pewnie zamontujesz na najwyższej kondygnacji. Będzie to więźba dachu. Wykonana z należytą dokładnością i precyzją oraz przy użyciu odpowiedniego drewna konstrukcja dachowa może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. Właśnie takie konstrukcje drewniane wykonuje ekipa z pracowni Latzke.

Poza tym nasz zespół wykonuje również konstrukcje drewniane dla budownictwa szkieletowego, które zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Domy o konstrukcji szkieletowej są bardziej naturalne oraz przez wielu uważane za znacznie wygodniejsze do mieszkania.

wiata na drewno wiata drewniana Latzke cieśla

Rodzaje konstrukcji drewnianych:

  • więźba dachowa – dach dwuspadowy, dach czterospadowy (tzw. koperta), dach płaski, dach mansardowy i inne,
  • konstrukcja garażu drewnianego dowolnej wielkości,
  • wiata do parkowania jednego lub więcej samochodów oraz wiaty do przechowywania narzędzi, sprzętu ogrodowego,
  • zadaszenie dowolnej wielkości – np. nad wejściem do domu, tarasem, balkonem,
  • altany – przykładowo do spędzania wolnego czasu w ogrodzie; na działkach ogrodowych lub stawiane w miejscach użyteczności publicznej,
  • inne mniejsze konstrukcje drewniane – takie jak wiaty na drewno, schowki na pojemniki na śmieci, konstrukcje do ogrodu warzywnego lub konstrukcje ozdobne.

Ile kosztuje konstrukcja drewniana? Uzyskaj wycenę online

Gdy planujesz budowę konstrukcji drewnianej często zastanawiasz się: Ile będzie mnie to kosztować? Nic dziwnego. W końcu każdy, kto zleca wykonanie usługi chciałby najpierw znać koszt. A wykonanie konstrukcji drewnianej – niezależnie od jej wielkości – wiąże się z poniesieniem wydatków.

Ile więc kosztuje konstrukcja drewniana, wykonywana przez pracownię Latzke? Nie podamy Ci jednej stawki. Zrobimy jednak coś znacznie lepszego. Przygotujemy indywidualną wycenę Twojej konstrukcji drewnianej.

elewacja drewniana malowana drewno świerkowe deski Latzke stolarz cieśla

Jak skorzystać z wyceny konstrukcji?

  1. Aby otrzymać wycenę online musisz posiadać projekt lub rysunek techniczny konstrukcji drewnianej. W przypadku domu wystarczy, że prześlesz nam zdjęcie lub skan części projektu budowlanego, która dotyczy więźby. Jeśli planujesz budowę wiaty czy zadaszenia, przekaż nam rysunek techniczny wraz z wymiarami konstrukcji.
  2. Projekt i rysunek wyślij na adres mailowy jacek-latzke@wp.pl Pamiętaj, aby dopisać swój numer telefonu, lokalizację inwestycji oraz termin budowy, który Cię interesuje.
  3. Wycenę montażu konstrukcji drewnianej otrzymasz w wiadomości zwrotnej.
domek ogrodnika wiata drewniana ogrodowa na drewno stolarz cieśla HJ Latzke

Drewniana nie tylko konstrukcja. Zadbaj o wygląd

Pamiętaj, że podczas budowy domu jedno-, dwu- lub wielorodzinnego konstrukcja drewniana będzie Ci potrzebna nie tylko na dachu. Coraz popularniejsze są również tarasy i balkony wykonane w całości z drewna. Przy czym pisząc w całości z drewna mamy na myśli nie tylko drewnianą konstrukcję ścian, dachu czy podłogi. Dla naszych Klientów wykonujemy drewniane konstrukcje balkonów, loggii oraz tarasu z podłogą pokrytą deskami z trwałego drewna.

Zwróć uwagę, że coraz częściej z drewna wykonywana jest elewacja domu – w całości lub w części. Wiele osób decyduje się na montaż drewnianych desek elewacyjnych wyłącznie przy drzwiach wejściowych do domu lub tylko na ścianach części parterowej czy piętrze. Inni chcą, aby ich dom był w całości drewniany. Decydują się wówczas na zlecenie naszej pracowni Latzke montaż drewnianej elewacji na całym budynku o drewnianej konstrukcji lub murowanych ścianach.

Obok swojego wymarzonego domu możesz też umieścić inne obiekty o drewnianej konstrukcji – np. garaż, altanę, wiatę śmietnikową czy zadaszenie na drewno do kominka. Wszystkie te obiekty może dla Ciebie wykonać doświadczona ekipa firmy Latzke. Skontaktuj się z nami, aby ustalić cenę i termin budowy konstrukcji drewnianej.

elewacja drewniana malowana drewno świerkowe deski Latzke stolarz cieśla