Taras z desek drewnianych

Deski tarasowe, które wytrzymają upały, deszcze i mrozy; wytrzymała drewniana konstrukcja, estetyczny wygląd – to wszystko powinien posiadać idealny drewniany taras. Możemy go dla Ciebie zbudować! Skontaktuj się z Pracownią Stolarską Latzke. Przygotujemy wycenę i ustalimy termin rozpoczęcia prac.

schody drewniane taras deska tarasowa drewniana Poznań HJ Latzke stolarz cieśla

Drewniany taras przy domu lub w ogrodzie

Drewno to materiał, który jest coraz częściej używany do budowy i wykończenia wnętrza oraz elewacji domów. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się również drewniane tarasy. Bo czy może być coś przyjemniejszego niż picie latem porannej kawy na drewnianym tarasie lub spędzanie wolnego czasu na balkonie z drewnianą, elegancką podłogą z ustawionymi na niej donicami z kwiatami?

Dlatego coraz częściej kontaktują się z nami Klienci z pytaniem: Czy wykonujecie taras drewniany zadaszony? Oczywiście, że budujemy tarasy drewniane i to różnego rodzaju, zależnie od tego czego potrzebuje Inwestor i jakie ma oczekiwania.

Rodzaje tarasów drewnianych od H&J Latzke:

taras drewniany thermo jesion Latzke stolarz
  • taras przy domu – wykonany na słupach lub drewnianych legarach. Może być montowany na gruncie albo na betonowej podstawie. Wykonujemy tarasy drewniane dowolnych rozmiarów. Na każdym montujemy niezbędną konstrukcję i drewniane deski tarasowe oraz w razie potrzeby drewniane schody.
  • taras przed domem lub na tyłach budynku – to Ty wybierasz lokalizację tarasu. Nie zawsze balkon, taras lub logia musi znajdować się od razu za drzwiami tarasowymi. Jeśli wolisz możemy zbudować dla Ciebie drewniany taras przed domem. Szczególnie jeśli z tego miejsca masz lepszy widok np. na las, park, jezioro lub zachód słońca.
  • taras zadaszony – wiele osób chce korzystać z tarasu z zadaszeniem, ponieważ wówczas zyskują ochronę przed palącym słońcem lub niespodziewanym deszczem. Nie musisz jednak decydować się na taras z zadaszeniem jeśli wolisz korzystać z odsłoniętego balkonu. Wybór zawsze należy do Ciebie.
  • taras na słupach drewnianych lub betonowych – zdarza się, że budując dom nie planujesz korzystać z tarasu. Po kilku latach zmieniasz jednak zdanie, zauważając, że drewniany taras to świetne miejsce na grilla, rodzinną imprezę lub spokojne miejsce wypoczynku. Wówczas rozwiązaniem jest budowa drewnianego tarasu na słupach drewnianych lub betonowych podstawach.

Konstrukcja i deski tarasowe

Niezależnie od tego z jakiego rodzaju drewnianego tarasu zamierzasz korzystać, zwróć uwagę na jakość materiałów. Latem taras będzie narażony na działanie promieni słonecznych i ulewnych deszczy, a zimą – śnieg i mróz. To może źle wpłynąć na stan desek tarasowych i konstrukcji. Może, ale nie musi.

W pracowni H&J Latzke mamy doświadczenie w budowie drewnianych tarasów. Dlatego chętnie doradzimy Ci w wyborze materiałów niezbędnych do budowy drewnianego tarasu – zarówno drewna konstrukcyjnego, jak i trwałych desek tarasowych takich jak deski thermo. Zbudujemy też dla Ciebie drewniany taras. Będzie wyglądać dokładnie tak, jak chcesz.

taras drewniany thermo jesion Latzke